Lietuvių kalbos sintaksinės ir semantinės analizės informacinė sistema

Ištekliai ir išteklių metaduomenys


Paslaugos aprašymas

Paslauga leidžia peržiūrėti ir atsiųsti LKSSAIS sukurtas ir analizės bei paieškos paslaugose naudojamas ontologijas ir jų metaduomenis. Ontologijos aprašytos OWL 2 kalba, RDF formatu. Atsiuntus jas galima peržiūrėti ontologijų redagavimo įrankiais (pavyzdžiui, Protégé ar TopBraid). Dalis ontologijų sukurtos laikantis modulinio kūrimo principų, t. y. dalis ontologijų importuoja kitas ontologijas, kurių elementus jos naudoja. Siunčiant ontologiją (tiksliau, jos schemą), galima nurodyti, ar siųsti ir importuojamas ontologijas, ar tik pasirinktąją. Taip pat galima nurodyti, ar atsiųsti ir ontologijos egzempliorių pavyzdžius.
Ontologijų metaduomenys aprašyti remiantis Dublin Core standartu. Ontologijų, kurios naudojamos interneto svetainių semantinės analizės ir paieškos paslaugoje, metaduomenyse aprašyti jų ryšiai su veiklos žodynais, kadangi kiekviena tokia ontologija turi ją atitinkantį žodyną.

Pagalba

Paspaudus langelį „Metaduomenys“, pateikiamas ontologijos metaduomenų aprašas. Jei metaduomenų daug, jie rodomi keliuose puslapiuose, į kuriuos galima pereiti, paspaudus puslapio eilės numerį esamo puslapio apačioje. Paspaudus rodyklės simbolį konkretaus metaduomenų eilutės kairėje pateikiama to metaduomens keitimo istorija.

Paspaudus langelį „Atsisiųsti“, pateikiamas dialogo langas, kur galima pasirinkti, ar siųsti importuojamas ontologijas ir ontologijos egzempliorius. Atsiunčiamas ontologijų rinkinio archyvas.